FB TW
ENRULV


Presei

Sākusies cīņa par pirmā starptautiskā Baltijas alus konkursa „BALTIC BEER STAR 2015” medaļām

Sākusies cīņa par pirmā starptautiskā Baltijas alus konkursa „BALTIC BEER STAR 2015” medaļām

Viesnīcā Wellton Elefant Hotel, Rīgā, Kalnciema ielā 90, notiek pirmais starptautiskais Baltijas alus konkurss „BALTIC BEER STAR 2015”, kurā tiek izvērtētas Baltijas valstīs un Krievijā saražotās alus šķirnes. Konkursa dalībnieku vidū ir Baltijā pazīstamākās alus darītavas, kas profesionāļu vērtējumam ir iesniegušas savus labākos alus paraugus.

               Šāda mēroga konkurss alus ražotājiem Baltijas mērogā tiek organizēts pirmo reizi un tas rada veselīgu konkurenci Baltijas ražotāju starpā, sniedzot mazajiem ražotājiem iespēju iepazīstināt ar savu produkciju, bet lielajām rūpnīcām ļaujot vēlreiz pacīnīties par izcilību savā jomā.

               Pirmajā „BALTIC BEER STAR 2015” konkursā kopā piedalās vairāk nekā 25 alus darītavas no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas ar vairāk nekā 70 alus paraugiem, kas pārstāv gandrīz 90% no Baltijas patērētāju iecienītākajām alus šķirnēm. Alus paraugi tiks vērtēti aklajā degustācijā, 50 ballu sistēmā, pēc European Beer Star un World Cup alus konkursu principiem un kritērijiem.

               Alus paraugu degustācija un vērtēšana notiks 21.10.-22.10.2015 viesnīcā Wellton Elefant Hotel un uzvarētāji tiks paziņoti 30.10.2015 Aldara Alus Muzeja telpās svinīgā apbalvošanas ceremonijā. Konkursa medaļas, kuru dizainu veidojis datordizaineris Māris Vēveris, tika kaltas Rīgas juvelierizstrādājumu rūpnīcā un to grafisko attēlojumu uzvarējušās alus darītavas varēs izvietot uz konkrētā alus etiķetes, kas patērētājiem norādīs uz produkta kvalitāti. Ja uz dzēriena marķējuma redzama kāda no BALTIC BEER STAR konkursā iegūtajām medaļām, par kvalitāti nav jāšaubās, tas noteikti ir izcils garšu harmonijas paraugs!

               Jāpiemin, ka 2013. gadā ļoti veiksmīgi tika īstenots Baltijas mēroga konkurss kvasa un iesala dzērienu ražotājiem, kurā piedalījās 97% procenti Baltijas tirgus dalībnieku. Godalgas saņēma SIA „Bauskas alus”, SIA „Piebalgas alus”, SIA „Ilgezeem”, UAB Vilniaus alus”, UAB Selita ir Ko”.

               Detalizētāka informācija par konkursu: www.balticbeerstar.lv.

 

                    Konkursu atbalsta Wellton Elefant Hotel, Kooperatīvā sabiedrība LATRAPS, Latvijas Alus Darītāju Savienības, SIA „Show Consulting”, Viking Malt, SALM, NATE, LLU Pārtikas tehnoloģijas fakultāte.

 

Tīna Borisova

BALTIC BEER STAR 2015

Sabiedriskās attiecības

+371-27504422

prese@balticbeerstar.lv

www.balticbeerstar.lv


Atbalstītāji

GlasmanLLU pārtikas tehnoloģijas fakultāteŪdens Tērvete
© 2024 Biedrība "Alus Brālība"